9 Mayıs 2014 Cuma

19. İSTANBUL TİYATRO FESTİVALİ


19. İSTANBUL TİYATRO FESTİVALİ


İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 19. İstanbul Tiyatro Festivali,9 Mayıs-5 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.Festivalde,yurt dışından 7,Türkiye'den 33 tiyatro,dans ve performanstan oluşan 100'e yakın gösterim izleyiciyle buluşacak.

Festival kapsamında,1 ay boyunca 13 farklı mekanda sahnelenecek 100'e yakın gösterimin yanı sıra ünlü konukların ve uzmanların katılacağı ücretsiz söyleşi,gösteri,film ve belgesel gösterimleri ile atölye çalışmaları gerçekleştirilecek.

Polonya-Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 600. yıl dönümü dolayısıyla festivale iki oyunla konuk olacak Grzegorz Jarzyna'ya 19. İstanbul Tiyatro Festivali Onur Ödülü verilecek.

19. İstanbul Tiyatro Festivali programıyla ilgili ayrıntılı bilgiye "tiyatro.iksv.org" adresinden ulaşabilirsiniz


Müsait olabileceğim günlere uyan bir oyun proğramı yaparak mart ayının başlarında 7 oyun için biletimi aldım.Aldığım biletler içinde bir oyun,Kenter Tiyatrosu-"İlk Osmanlı Vampiri Latif Efendi'nin Sergüzeşti" iptal edildi.
Oyuna göre değil de zamanımın müsaitliğine göre oyun seçimi yapmak zorunda kaldım.
Elbette daha fazla oyun izlemek isterdim.
Elbette bir daha izleme olanağımın olmayacağı oyunları kaçırmak istemezdim.
Eee ne yapayım 2 ay öncesi alınmış biletler dışında zamanım olabilirse ve bilet bulabilirsem bu oyun sayısını arttırırım ya da sezonu devam eden tiyatro oyunlarından birine giderim.

Tiyatro her daim olacaktır.Olmalıdır da.
Seyircide bir yerlerde bir oyun sahnelendiğini bilmeli ve onu yalnız bırakmamalıdır.En azından mahallenizde,semtinizde bulunan tiyatroyu hatırlayın ve gidin.

Herkese iyi seyirler.

Hiç yorum yok: