21 Eylül 2014 Pazar

BODRUM ÜZERİNE DÜŞÜNCELER


BODRUM,RESİM VE İŞ ÜZERİNE...
Kafamın bir köşesinde hep Bodrum var.Ne yapmalıyım diye soruyorum kendime.Eşyalı bir ev tutup bir yılımı geçirsem mi ya da eşyaları yüklenip gitsem mi?Bu ikilemi yaşamaktayım.
Gerçi şu an oturduğum evden gidecek eşya sınırlı.Özel ve bir kaç ev eşyası...
Bodrum merkezde bir ev olacak.
Büyük olmayan küçük de bir bahçesi olan bir ev.Buna çoktan karar verdim ama gerçekleşmeden rahat olamayacağım.O günlerin sadece hayalini kurabiliyorum.Emekliliğimin yaza denk gelmesi benim açımdan pek iyi olmadı.Yaz ile kış,ev fiyatları oldukça farklı.Çok önceden ev tutup gereksiz para vermek istemiyorum.Bu düşünceler içerisinde gidip geliyorum.
Zaman her şeyin ilacıymış,göreceğiz.Bu aralar çalışma yükü arttı.
Yorgunluk iş sonrası bir şey yaptırmıyor.Sevdiğim caz müziği üzerine "CAZ ESİNTİLERİ" isimli bir seri oluşturmak istiyorum ama...


İlk resime başladım ve yukarıda da gördüğünüz gibi kaba taslak bir şeyler çıkardım ama bir ayı geçti,
tuvalin karşısına geçemedim.Oysa mutlu olduğum anlardandır;
fırçalarım,boyalarım ve tuvalim.
Caz festivali konser proğramı açıklandı ve ben bilet alamıyorum.
Daha doğrusu bilet almayı tercih etmiyorum.Yorgun bir hafta geçirmiş bir insanın hafta sonu yapmak istediği ayağını uzatıp yan gelip yatmak oluyor.Yine de her şeye rağmen içinde sanatın olduğu proğram yapacağım.Gidemezsem de canım sağolsun.Çalışanın ne  yapacağını saatlere göre ayarlayan bir yönetici kendi yapacağı şeyleri saatlere bölmüş müdür ya da uyguluyor mudur?
Yukarı böyle istiyor diyen bir kişi yönetici midir ya da söylenen şeyi getirip götüren bir aracı mıdır?"Yabancı bir şirkette en alt kademedeki yöneticiden en üst kademedeki yöneticiye kadar herkes türk ise şirket artık bir türk şirketidir."Benim düşüncem bu.Sevdiceğim Bodrum'dan başlayıp bir başka sevdiceğim resimden bahsetmek ve araya iş sokuşturmak...
Bugünlükte böyle olsun.

NOT :
Fotoğraflar bana aittir.
Bodrum'dan kareler içermektedir.

2 yorum:

sihirli süpürgeee dedi ki...

Bu güzel fotoları görünce size hak vermeden edemiyorum,yıllardır bu kentten kaçma planı yapıp bu kente sıkışan ya da kürkçü dükkanı yapan benim için şimdilik gerçekleşmesi çok güç bir düş ama bir egesever olarak günün birinde oralara yerleşmeyi ben de çok istiyorum. düşlerinizi gerçekleştirmede başarılar.iyi pazarlar.

Mahmutun güncesi dedi ki...

Teşekkür ederim.
Zaman yaklaştıkça bir tedirginlik bir tedirginlik.Sanırım evi tuttuğum gün geçecek.
Size de iyi pazarlar.