28 Kasım 2012 Çarşamba

CONTEMPORARY İSTANBUL ÇAĞDAŞ SANAT FUARI

                        CONTEMPORARY İSTANBUL ÇAĞDAŞ SANAT FUARI
                   Bu,Türkiye'nin en büyük sanat fuarını hiç kaçırır mıyım?Hemen bir plan yapıp bir günümü fuar için ayırdım.Bu kadar galeri ve ressamın eserlerini,böyle ortamlar dışında bir arada görme olanağı yok.


                  Sergi,Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nın 16 bin metrekarelik iki geniş galerisine yayılmış.Sanki bu yıl,geçen yıla göre tuval resimlerin sayısı artmış gibiydi.Bilmem,yoksa bana mı öyle geldi.
                 Yoruldum ama değdi.Ertesi gün ayaklarım yorgunluktan hala ağrımaya devam ediyordu.Sevdiğim faaliyetin içinde bulunmak,beni adeta sevindirik biri yaptı.Hiç acele etmeksizin,keyfini çıkararak çalışmaları inceledim.Almak istediklerim de oldu ama alamadım.Seyretmekle yetindim.


                 Suluboya çalışma pek yoktu.Sadece iki yerde gördüm.Ahh ne çok severim suluboya çalışmayı.Hemen varsa ya kataloğunu ya da kitabını almak istedim.Sadece birinde kitap bulunuyordu;satın aldım.Aldığım diğer kitap da portrelerle ilgiliydi.
 
NOT:Fuardan aldığım kitaplar;


4 yorum:

Syhn dedi ki...

çektiğin fotograflar sayesinde gitmiş sayılmaz mıyız peki?
:)
o şapkalı pozu vermek isterdim ben de :D
-kelime doğrulamayı kaldırsan ne güzel olur- :)

Mahmutun güncesi dedi ki...

Tabii ki gidilmiş sayılmaz.Kaç tanecik resmi burada yayınladım ki?O ortamın içinde olmak gerek.Düşünebiliyor musunuz,sağınız solunuz,heryeriniz sanat fışkırıyor.Bir yandan da yine sanatla ilgili konferansların anonsunu duyuyorsunuz.
Hoşunuza giden bir resmi incelerken didik didik edebiliyorsunuz.Sevdiğiniz bir ressamı standında ya da herhangi bir yerde görebiliyorsunuz.
Vesselam her türlü orada olmak güzeldir.

kıvırcık bayan/Fatoş dedi ki...

İlk fotoğraf komikmiş...

Mahmutun güncesi dedi ki...

Bir espirisi olsun istedim.:)