27 Aralık 2012 Perşembe

''KİMSENİN ÖLMEDİĞİ BİR GÜNÜN ERTESİYDİ'' OYUNUNA DAİR...

''KİMSENİN ÖLMEDİĞİ BİR GÜNÜN ERTESİYDİ'' OYUNUNA DAİR...


Harika bir oyun,harika bir oyunculuk.Bu cümlenin ardından ne yazılabilir?Söylenecek bir şey var mıdır?Sadece bilet alıp oyunu izlemek üzere tiyatronun yolu tutulur.Yalnız biletinizi bir kaç hafta öncesinden alıp cebinize ya da çantanızın bir köşesine koymayı unutmayın.Aksi takdirde bilet bulma şansınızı yok etme gibi bir duruma düşmüş olursunuz.Karşımızda Umut var.Hayallerinin ne olduğunu öğrendik.Yaşantısı hakkında bilgimiz oldu.Kah güldük kâh ağladık.İçimiz acıdı.Oysa çevremizde ne Umut'lar var.Benzer hayatlar.Hayatlar içerisinde benzer yaşananlar...Hele merdivenden yuvarlanışını görmelisiniz.Bacaklarının çizilmemesinin ve morarmamasının olanağı yok.Son,çok acıklıydı.Gerçek hayatta yaşanıyormuşcasına bizlere yaşattı.Herkes ayakta,bravo sesleri,alkışlar...Ellerim paralana kadar alkışladım.Hak ettin Sumru Yavrucuk.


tek perde / 60 dak.

Yazan: Ebru Nihan Celkan

Yöneten ve Oynayan: Sumru Yavrucuk

Dramaturji: Sumru Yavrucuk-Onur Coşkun

Yönetmen Yardımcısı: Onur Coşkun

Mekan Tasarımı: Başak Özdoğan

Müzik-Ses Tasarım: Berrak Artemiz

Fotoğraf: James Hughes


KUMBARACI50

ADRES:

Kumbaracı Yokuşu No:50 Kat: 2 Beyoğlu

TELEFON:

212 243 50 51 (Gişe: Pazartesi – Cumartesi: 16:00 – 20:30)532 255 55 80 (bilgi: Gülhan Kadim)
Biletler Biletix ve Kumbaracı50’de

ULAŞIM:

İstiklal caddesi üzerinde Taksim’den Tünel’e doğru giderken sol kolda Richmond Otel’den sonra, Kumbaracı Yokuşu’nu indiğinizde sol kolda kumbaracı50 tabelasını göreceksiniz.

Araçla; Taksim’den Odakule istikametine girdiğinizde Asmalımescit tarafına dönün, İstiklal caddesine çıktığınızda Kumbaracı yokuşuna girmiş olacaksınız.

Otopark: Aracınızı Tepebaşı TÜYAP kapalı otoparka, Minare Sokak üzerindeki otoparka veya Kumbaracı Yokuşu üzerindeki otoparka bırakabilirsiniz.

2 yorum:

Aslı dedi ki...

Çok izlemek istiyordum bu oyunu, Sumru Yavrucuk çok beğendiğim bir oyuncu.

Mahmutun güncesi dedi ki...

İzleyin,pişman olmayacaksınız.Böyle oyuncuları izledikten sonra her oyunu izlemek kişiyi tatmin etmiyor.Arada ki farkı hemen farkediyorsunuz.
Sonu acıklı...Merdivenden yuvarlanışı...Son her zaman olduğu gibi gazetelerde okuduğumuz bir sondan farklı değildi.
Gidin ve görün.İyi seyirler.